קבוצת אלימלך בינוי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

  תמא 38 פינוי בינוי

  לאור תנופת האכלוס ההולכת וגדלה בישראל, הצטמצמו השטחים עליהם ניתן לבנות נכסים למגורים. פרויקט פינוי בינוי, תהליך עבודה המתבצע תחת הכותרת של תמ"א 38, נותן מענה מצוין לכך. כחלק מהמדיניות של הממשלה, ניתן להביט סביב ולראות מבנים וותיקים מקבלים חיזוק משמעותי – על ידי פירוק המבנים הקיימים ובנייתם מחדש, לצד הקמת תשתיות חדשות לנוחיותם של הדיירים. מעוניינים לשפר את איכות חייכם? גרים בבניין וותיק הדורש חיזוק? קבוצת אלימלך בינוי תשמח לסייע לכם בהגשמת חלומכם – וללוות אתכם בכל שלב ושלב של תהליך פינוי הבינוי.

   

  מהו פרויקט פינוי בינוי?

  שוק הנדל"ן הישראלי הוא, ללא ספק, תחום שהולך וצובר תאוצה – וניתן להרגיש זאת בכל עיר ועיר. עם זאת, לצד פריחה זו, השטחים הקיימים לצורך בנייה הולכים ומצטמצמים במהרה. כדי לעמוד בקצב גידול האוכלוסייה, כמו גם לחזק מבני מגורים וותיקים, גובשה התכנית הבאה: תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה – או בקיצור, תמ"א 38. אחד התיקונים שנכנסו תחת התכנית מתייחס לתהליך העבודה הבא: פינוי בינוי. פרויקט זה גובש ונחקק בשנת 1998 כחלק מהמדיניות של משרד הבינוי והשיכון.

   

  מאז, עודכן פרויקט התחדשות עירונית זה: בשנת 2002 נוסף הסעיף 33א' בהתאם לחוק התכנון והבנייה 1965. תיקון זה לחוק מציין כי ממשלת ישראל רשאית להכריז על אזורים עירוניים שונים בתור מתחמים לצורך פינוי לשם בינוי. במילים אחרות, תהליך עבודה זה קובע כי המבנים הקיימים יהרסו לצורך בינוי חדש של מרחב זה – לצד זכויות בנייה לגובה משופרות (זכויות היכולות להגיע עד לכדי מאות אחוזים נוספים לעומת הקיים). כתוצאה מכך, נותרים שטחים רבים יותר המשמשים כריאה ירוקה. בנוסף, ובשונה מפרויקט תמ"א 38, פרויקט פינוי בינוי איננו מתייחס לבניינים משותפים בודדים: פרויקט זה אחראי להתחדשותה של שכונה, רחוב, קבוצה של בנייני מגורים ועוד.

   

  בנוסף, חשוב לציין כי קרקעות המוכרזות כחלק מפרויקט פינוי ובינוי הן, לרוב, קרקעות עליהן גרה כמות מועטה של תושבים או שכונה מחתך סוציו-אקונומי לא פשוט. בנוסף לכך, אזורים אלו, בדרך כלל, כוללים תשתיות מיושנות. לאורכו של פרויקט הפינוי והבינוי, נהרסים המבנים באזורים ירודים אלו תוך איתור פתרונות דיור חלופי וזמני עבור הדיירים המפונים.

   

  מטרתו של פרויקט הפינוי והבינוי

  בבסיס ההכרזה על מתחמי פינוי ובינוי, עומד הרצון של שלל אנשי המקצוע לשפר את פניה של העיר ותדמיתה. לאורכה של התחדשות עירונית זו, מתבצע שימוש יעיל בהרבה בקרקעות העירוניות; שימוש הכולל את הגדלת הצפיפות בקרקעות ששטחן הולך ומצטמצם. מעבר לכך, מדובר באמצעי יעיל להוזלת של מחירי הדיור. בנוסף, חשוב לציין כי גם הרשות העירונית וגם התושבים נהנים ממרחבים ציבוריים חדשים; מרחבים הכוללים, בין היתר, מבני ציבור, חניה, גינות לצד שיפור התנועה ברחבי העיר ועוד מגוון היבטים חיוביים.

   

  תהליך הפינוי והבינוי עצמו הינו תהליך עבודה הכולל הריסת מבנים בשטחים עירוניים, לצד בנייתה מחדש של שכונה הזוכה לתשתיות חדישות ומשופרות. במקביל לכך, מתווספות זכויות בנייה לצד הטבות במיסוי (הטבות הכוללות, למשל, פטור מהיטלי השבחה).

  פרוייקט תמ

  תגמולים ותמריצים אלו נובעים כחלק ממדיניות ההתחדשות העירונית במגוון מרכזי ערים בארץ. מדיניות הנובעת מהגורמים הבאים:

  • מחסור בשטחים פתוחים
  • הרצון לנצל את הקרקעות הרלוונטיות ולהפוך אותן ליעילות
  • יצירת עתודות חדשות של מגורים

  עידוד ההתחדשות העירונית – בזכות פרויקט פינוי בינוי

  כל עירייה מכירה בחשיבותה של ההשקעה בתושביה. השקעה זו, למעשה, באה לידי ביטוי בפרויקט פינוי ובינוי: פיתוח עירוני המתמקד בצמיחה ובחדשנות בעת יצירת סביבת מגורים ראויה לאזרחים. במסגרת פרויקט זה, נבנות שכונות חדשות המותאמות לצרכיהם השונים של התושבים – שכעת, זוכים לתשתיות משופרות בעירם.

  פרויקט הפינוי והבינוי הינו, ללא כל ספק, תהליך משמעותי בחייהם של המעורבים בדבר: החל מהיזמים, העיריות, המועצות ועד התושבים המתגוררים במבנים העומדים בפני הריסה ובנייה מחודשת ואיכותית. אכן, לכל אחד ואחד מהגורמים המעורבים מחזיקים באינטרסים שונים. עם זאת, כל הנוגעים בדבר, ללא יוצא מהכלל, מעוניינים לראות את הפרויקט יוצא לדרך – ומבוצע בהצלחה.

  מה נדרש כדי שפרויקט הפינוי והבינוי יתבצע כנדרש? ראשית, יש לקבל את הסכמתם של מרבית הדיירים בבניין לצורך קבלת דיור חלופי. אי הסכמתם של חלק מהדיירים נובעת ממגוון סיבות: החל משינוי בסביבת מגוריהם, הוצאה כספית גבוהה ועד אוכלוסייה מבוגרת שאיננה יכולה לעבור. עם זאת, התמורה היא משתלמת ביותר, שכן לתושבים ישנה אפשרות להרוויח בטווח הארוך.

  בנוסף, חשוב לציין כי היזם האחראי על פרויקט הפינוי והבינוי המתבצע בבניין נדרש להחתים את הדיירים על הסכמה לביצוע הפרויקט. מה כולל ההסכם? ראשית, במסגרת הסכם זה, היזם מתחייב לספק לדיירים דירה חדשה. דירה הכוללת שטח זהה או גדול יותר מהדירות הקיימות. בנוסף, היזם מתחייב לספק לדיירים דיור חלופי לאורך תהליך העבודה על הפרויקט, לצד התשלום על הדיור החלופי ואף ערבויות כנדרש. במקביל לכל זאת, נציין כי במקום הבניינים הקיימים יבנו בניינים גבוהים יותר. בניינים הכוללים מספר רב יותר של דירות, כאשר חלקן יינתנו לדיירים הנוכחים. יתר הדירות ימכרו לדיירים חדשים.

  אין ספק שתהליך הפינוי הבינוי הוא כדאי, שכן הוא מביא לכדי התחדשות בניין המגורים והשכונה. בנוסף, הוא מעלה את ערכן של הדירות, מביא לגידול בכמות האוכלוסייה לצד עידוד ההתפתחות הסביבתית. הובלת המהלך, מתחילתו ועד שלב הביצוע הפועל, נערך בתיאום מלא מול הרשויות המקומיות ורשויות התכנון. לאורכו של תהליך הפינוי והבינוי, משתתפים גורמים שונים: הוועדה הבין משרדית להתחדשות עירונית, הרשות המקומית, החברה המבצעת את הפרויקט כמו גם בעלי הדירות.

  לאחר השלמתו של פרויקט חשוב זה, איכות חייהם של הדיירים תשתפר בכל הבחינות: החל מבניין חדש העומד בתקנים הנדרשים לצורך הגנה מפני רעידות אדמה, ערכה של הדירה עולה – ללא כל עלות נוספת מצד הדיירים, כמו גם הגדלת שטחה של הדירה והפיכתה למרווחת בהרבה מהדירה הקודמת. אילו עיריות מובילות בתחום ההתחדשות העירונית? עיריות אלו כוללות, בין היתר, את תל אביב, רמת גן, בת ים וראשון לציון; עיריות המחזיקות גם בתכניות לטווח הרחוק.

  בשל חשיבותו של פרויקט זה, יש לבחור בחברה המחזיקה בניסיון הנדרש לביצוע עבודות בנייה בהיקפים אלו. חברה המתמחה בבנייתם מחדש של מבנים בשכונות מגורים. צוות המומחים של קבוצת אלימלך בינוי מחזיקים בידע הנדרש: החל מבדיקה יסודית כי המגרש אכן מותאם לצרכי הפרויקט ועד הריסת המבנה ובנייתו המחודשת – בהתאם לכללי הבנייה הרלוונטיים.

   

  פרויקט פינוי בינוי

   

   

   

  לאורך השנים האחרונות, ניתן לראות ברחבי הארץ את התפתחותו והתרחבותו של פרויקט פינוי בינוי; פרויקט שנוצר מכוח תיקון החוק שיצא בשנת 2002. ככל שענף הבניה והנדל"ן בארץ צובר תאוצה, כך ניתן נדמה כי שטחים רבים הולכים ומצטמצמים. במקביל לכך, כדי לתת מענה על מצוקת הקרקעות למגורים כמו גם חיזוק המבנים הוותיקים, נוצר הפתרון החשוב הבא: פינוי בינוי כחלק מההתחדשות העירונית. בניין הדירות בו אתם גרים זקוק לחיזוק או לא עומד בתקנים החדשים והמחמירים? השכונה בה אתם גרים זקוקה להתחדשות? כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל קבוצת אלימלך בינוי. חברה זו תסייע לכם להגשים את חלומכם. וזאת, תוך ייעוץ וליווי מקיף ומקצועי לאורך כל תהליך העבודה. החל מבדיקת המגרש הרלוונטי, בירור התאמתו לפרויקט ועד הריסתו של המבנה ובנייה חדשה מעליו – פעולות אלו יתבצעו בהתאם לנהלים המחמירים ביותר. כמו כן, צוות העובדים של קבוצת אלימלך בינוי מחזיקים בניסיון ובהכשרה המקיפים ביותר ומעניקים שירות ויחס אישי לקהל לקוחותיהם. כל זאת, לצד רישום אצל רשם הקבלנים כמו גם הסיווג הרלוונטי.

   

  יתרונותיו של פרויקט פינוי בינוי

  כאמור, שוק הנדל"ן הישראלי הולך וצובר תאוצה לאורך השנים האחרונות. עם זאת, תנופה זו משפיעה על זמינותן של קרקעות רבות; השפעה הבאה לידי ביטוי בצמצום משמעותי בשטחים המיועדים לבנייה. בהתאם, כדי שניתן יהיה להתמודד עם מצב זה, נוצרה תכנית המתאר הארצית 38.

  במקביל, נדגיש כי במסגרת ההתחדשות העירונית נוסף בשנת 2002 תיקון; חקיקה במסגרתה הוחלט כי יש ביכולתה של מדינת ישראל להגדיר שטחים עירוניים בתור אזורים המיועדים לפינוי בינוי. משמעותה של הגדרה זו מתבטאת בהריסת מבנים וותיקים, העברתן של הזכויות על קרקע זו ליזמים – ובנייה חדשה על שטחים אלו.

  יש לציין כי פתרון זה של פינוי בינוי מחזיק ביתרונות רבים. ראשית כל, הדיירים המפנים את דירתם מקבלים דירה חדשה, מרווחת ומרשימה בהרבה. כמו כן, ולאור העובדה שמדובר בבנייה לגובה העומדת בתקנים המחמירים ביותר – מדובר בפתרון דיור שביכולתו לאכלס כמות גבוהה של דיירים חדשים. בנוסף, החל מהקמתה של שכונה חדשה, גינות ציבוריות, תשתיות חדשות, אזורי בינוי ופנאי – הרי מקבלים שכונה חדשה לחלוטין. כמו כן, עלות הבנייה איננה חלה על הדיירים הוותיקים. וזאת, לאור העבודה שהיזם הוא זה שסופג את התשלום.

   

  פרויקט פינוי בינוי  – מ-א' ועד ת'

  אין ספק שתהליך ההתחדשות העירונית בכלל, ופינוי בינוי בפרט, מחזיק ביתרונות רבים. מעוניינים גם אתם לשפר את איכות חייכם? אתם מוזמנים ליצור קשר עם קבוצת אלימלך בינוי. בין אם מדובר ביצירת קשר עם הרשויות ובין אם מדובר בשיווק הדירות – עובדיה של חברה זו ילוו אתכם בתהליך העבודה מ-א' ועד ת'. כמו כן, המומחים של הקבוצה ילוו את הפרויקט באופן המקצועי ביותר – החל משלב התכנון, הגשת הבקשה להיתרי בניה ועד הביצוע, הפיקוח ומסירת המפתח – עבודה זו תענה על מלוא הדרישות של הלקוחות. כמו כן, נדגיש כי צוות המומחים של קבוצת אלימלך בינוי יעמדו בלוחות הזמנים, יקפידו על איכות בניה בלתי מתפשרת וכמובן – הם מחזיקים בסיווג הרלוונטי. היבטים אלו מיצבו את החברה מהמובילות בתחום עיסוק זה.

   

  פרויקט פינוי בינוי

   

  תהליך התחדשות עירונית פינוי בינוי עונה על מגוון מטרות חשובות: החל ממענה על מחסור בשטחים פתוחים, ניצול נכון של הקרקעות הרלוונטיות ועד יצירתן של עתודות מגורים חדישות ומרווחות – בזכות פרויקט זה ניתן לשפר ולשדרג את פני העיר ואת התשתיות שלה. כדי ללמוד עוד על פרויקט זה אתם מוזמנים לפנות אל קבוצת אלימלך בינוי. עובדיה המנוסים והמקצועיים של חברה זו, המתמחה בענף ההתחדשות העירונית, ילוו אתכם לאורך תהליך משמעותי זה – משלב הרעיון, התכנון והביצוע. כל זאת, תוך ייעוץ מקיף ושירות אדיב. כמו כן, חברה זו רשומה אצל רשם הקבלנים ואף מחזיקה בסיווג המתאים.

   

  הכרזה על התחדשות עירונית פינוי בינוי

  תנופת הבנייה בארץ היא מרשימה – בכך אין כל ספק. למעשה, ככל שחולפות השנים, כך אנו רואים לנגד עינינו יותר ויותר שכונות ומבנים ציבוריים חדישים, מודרניים ומרווחים; מבנים חזקים העמידים בפני תנאי מזג האוויר השונים וכוללים תשתיות נוחות. עם זאת, לצד בנייה מרשימה זו, קיימים מבנים רבים וותיקים אשר אינם עומדים בסטנדרט החדש שנקבע. בהתאם, כדי שחזות העיר תהיה מרשימה ואחידה באסתטיקה שלה וכמובן – תאפשר מחייה ברמה גבוהה, מומלץ לפנות לאפיק התחדשות עירונית.

  במסגרת התחדשות זו, קיימים מספר מסלולים עיקריים כאשר אחד הנפוצים הינו פרויקט פינוי ובינוי. בשנת 2002, נחקק סעיף מספר 33א' במסגרת פרויקט ההתחדשות העירונית; תיקון שמשמעותו העיקרית הינה הכרזה על אזורים עירוניים המיועדים לפינוי – תוך הריסתם של מבנים קיימים. לאחר מכן, תתבצע בנייה לגובה תוך ניצול השטחים הריקים שנותרו בהתאם לנוהלי הבניה הירוקה.

  חשוב להדגיש כי מסלול זה, בשונה מפרויקטים אחרים של תמ"א 38, מיועד לחידושה של שכונה, רחוב או קבוצת בנייני מגורים. כלומר, הכרזתו על מתחם פינוי בינוי מסמל, בין היתר, את הגדלתה של הצפיפות בקרקע ששטחה מצטמצם כמו גם את הוזלתם של מחירי הדיור. כמו כן, מדובר בשדרוג במרחב הציבורי של התושבים; שדרוג הכולל את הוספתם של יחידות דיור חדשות הכוללות מקומות חניה, פינות ציבוריות, חיי חברה ועוד.

   

  התחדשות עירונית פינוי בינוי – ייעוץ וליווי מקצועיים

  פיתוח עירוני בא לידי ביטוי במגוון דרכים, כאשר פרויקט פינוי ובינוי מוביל לכדי שינוי חיובי בחייהם של כל המעורבים בדבר. בהתאם, החל מהדיירים ועד היזמים – כל אחד מהגורמים המעורבים בתהליך מחזיק באינטרס לראות פרויקט זה יוצא לדרכו – ובהצלחה מרובה. כדי לוודא כי כל שלב ושלב בתהליך אכן מתממש כראוי, כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם קבוצת אלימלך בינוי. חברה זו חרטה על דגלה את ערכי המצוינות וסטנדרט עבודה ברמה גבוהה. כמו כן, עובדי החברה מחזיקים בניסיון ובהכשרה המקיפים ביותר – היבטים התורמים למוניטין הגבוה של קבוצת אלימלך בינוי. בנוסף, חברה זו מציעה ליוויה מקצועי והרמוני בתחום ההתחדשות העירונית – בין אם מדובר בפרויקט פינוי בינוי, תמ"א 38/1, תמ"א 38/2.

  תמ"א 38/1

  תמ"א 38 הינה תכנית מתאר ארצית אשר באה לתת מענה למבנים מסוכנים שנבנו לפני 1980. בנוסף, מטרתה של תכנית זו הינה לחזק את המבנים הללו מפני רעידות אדמה. מדובר ביוזמה ממשלתית מבורכת; תכנית המציעה הרבה מעבר לחיזוק מבנים וותיקים והוספת מרחבים מוגנים. מדובר בהתחדשות עירונית משמעותית המעניקה פתרונות דיור איכותיים. קיימים שני סוגים של תמ"א 38: תמ"א 38/1 ותמ"א 38/2.

  תמ"א 38/1 מתרכזת בהתאמתם של המבנים הקיימים לכדי התקן הישראלי; תקן המחייב את עמידות המבנים בעת רעידות אדמה. כדי לעודד את היזמים ואת בעלי הדירות להתאים את בנייני המגורים לתקן הישראלי, הם זכאים לקבל תמריצים כדוגמת זכויות בנייה. אנו, בקבוצת אלימלך בינוי, נלווה אתכם בכל שלב של הפרויקט ונבצע את תהליך התכנון, קבלת היתרי הבניה, ביצוע עבודות הבניה, מסירת הפרויקט – על הצד הטוב ביותר.

   

  פינוי בינוי תמ א 38 2 של קבוצת אלימלך בינוי

   

   

   

   

   

   

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם.




   עוד בנושא

   מידע נוסף בנושא

   תמא 38 פינוי בינוי – מה ההבדל ביניהם?

   בעוד אנשים רבים עשויים לטעות ולהניח כי תמא 38 פינוי בינוי הם שם נרדף אחד לשני, חשוב יהיה להבין כי אין הדבר כך. אמנם שני המסלולים הללו נכללים בתחום ההתחדשות העירונית, אך חשוב להבין כי אלו למעשה מסלולים שונים אשר מהווים דרכים שונות להחלפתם של בניינים ותיקים ורעועים בבניינים עמידים, גדולים ומודרניים יותר.

   פרויקט תמ"א 38 מתמקד בחיזוק ושימור מבנה קיים אשר נועד לתת מענה טוב יותר במקרה של רעידות אדמה ופגעי מזג אוויר שונים- חיזוק מבנה, בנייה לגובה והוספת קומות נוספות והגדלת השטח של הדירות הקיימות, בין אם בתוספת מרפסת או ממ"ד.

   לעומת זאת, בשעה שמדובר על פרויקט פינוי בינוי, מדובר למעשה בהריסתו של מבנה קיים, והקמה על אותו השטח מבנה חדש, יציב ועמיד יותר. הגדלת השטח של הדירות בבניינים תהיה תלויה בשטח הכולל עליו יושב המבנה, כך שלמעשה פעמים רבות נוכל לראות כי בעלי מבנים סמוכים מחליטים לאחד את השטח של הבניינים שלכם לשם פרויקט פינוי בינוי מרשים אשר יביא להקמתו של מבנה ייחודי, מודרני ומפנק במיוחד.

   תמ"א 38 התחדשות עירונית

   תמא 38 פינוי בינוי הינם רר שני מסלולים בין הפתרונות המגוונים לתהליכי התחדשות עירונים. שני המסלולים הללו מאפשרים לאינספור אנשים להבטיח את חיזוק המבנה שלהם ואף הרחבתו ושדרוגו במובנים רבים. לקבלת השירות המקצועי המוביל בתחום, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם קבוצת אלימלך בינוי אשר נמנית בין החברות המובילות בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

   אלימלך בינוי – מענה מקצועי וחדשני בתחום הבניה והשיפוצים

   פניה אל קבוצת אלימלך בינוי תהיה ללא ספק הדרך הטובה ביותר להבטיח את קבלת המענה המקצועי והאיכותי ביותר בתחום ההתחדשות העירונית. חברתנו מתמחה בהתאמה של פתרונות חדשניים, איכותיים ואפקטיביים עבור צרכיו של כל לקוח ובכך מבטיחה חסכון של זמן וכסף ושיפור משמעותי באיכות חייהם של הדיירים והלקוחות גם יחד. לקבלת מידע נוסף והתחילה בשיתוף פעולה פורה ומרשים במיוחד, צרו קשר באתר או במספר הטלפון 09-9633333.

   תמ"א 38 פינוי בינוי: לשדרג את פני העיר

   כיצד איכות חיים גבוהה נמדדת? עבור אחד הכוונה היא למשרה מרשימה, עבור אחר מדובר בהקמת משפחה לתפארת. עם זאת, על היבט אחד אין כל וויכוח: מגורים בדירה נוחה, מרווחת ומרשימה תעלה את איכות חיינו ללא כל ספק. גרים בבניין וותיק? מעוניינים לנצל את הקרקע באופן יעיל בהרבה? ברצונכם לשפר את תדמיתה של העיר בה אתם גרים ועובדים? יש לכך פתרון מומלץ ביותר: פרויקט פינוי בינוי.

   אכן, כחלק מתהליך ההתחדשות העירונית בארץ, תכנית המתאר הארצית מספר 38 חורטת על דגלה שימוש מוקפד בקרקעות השונות בארץ. וזאת, על ידי יצירת מרחב עירוני איכותי, מרווח ומתקדם; מרחב העונה כראוי על דרישות הציבור. לצד פרויקט תמ"א 38, הכולל בתוכו שני תיקונים מרכזיים, ישנו מסלול נפוץ נוסף לצורך שדרוג מרחב המחייה שלנו: פינוי ובינוי. במילים אחרות, על ידי הריסתם של מבנים ובנייתם מחדש, ניתן יהיה לייצר מרחבים ציבוריים משודרגים כדוגמת גני משחקים, מקומות תרבות וכן הלאה. כמו כן, היא תשפר תשתיות רבות נוספות.

   יזמי תמ"א 38 – מגוון שירותים תחת קורת גג אחת

   ליווי פרויקטים של התחדשות עירונית דורש ניסיון ובקיאות רבה. בהתאם, כדי שהתכנית תצא לפועל על הצד הטוב ביותר, יש לפנות אל קבוצת אלימלך בינוי. כך, דרישותיכם יקבלו את המענה המדויק והמקצועי ביותר. כלומר, החל מתכנון מדויק, הגשת ההיתרים וקבלתם, ביצוע העבודות והפיקוח עליהן – כל זאת ועוד תחת קורת גג אחת.

   מעוניינים לדעת מהי המשמעות של תמ"א 38 פינוי בינוי? לאורך השנים האחרונות, שוק הנדל"ן מתעורר לחיים וצובר תאוצה. במילים אחרות, להיכן שלא נפנה – נביט בבנייתם של מבני מגורים חדשים; מבנים חדישים ומרשימים העומדים בתקנות המחמירות ביותר. במקביל לכך, ניצבים להם בנייני מגורים וותיקים אשר זקוקים לעבודות חיזוק ושיפוץ – ובמקרים רבים אף לעבודות נרחבות ומשמעותיות בהרבה בהיקפן. בהתאם, במסגרת ההתחדשות העירונית בארץ, ניתן לראות פרויקטים רבים החורטים על דגלם את שדרוג איכות חייהם של התושבים. מעוניינים ליצור עתודת מגורים חדישה? ברצונכם לנצל היטב את הקרקע עליה אתם גרים? שיתוף פעולה עם קבוצת אלימלך בינוי לאורך פרויקט פינוי הבינוי יענה על רצונותיכם כראוי. מעבר לכך, חברה זו רשומה אצל רשם הקבלנים, מחזיקה בסיווג הרלוונטי ויש לה את בעלי המקצוע הטובים בתחום לצורך ביצוע משימת הבניה.

   תמ"א 38 – מגורים בסטנדרט גבוה

   אכן, פרויקט פינוי ובינוי תורם רבות לשטחים עירוניים רבים. החל מבנייתם מחדש של מבני מגורים בהתאם לתקנות המחמירות ועד שדרוג התשתיות של העיר – מדובר בהשקעה איכותית עליה מקבלים תגמולים ותמריצים רבים. מעוניינים גם אתם לקחת חלק ביוזמה מבורכת זו? אתם מוזמנים לפנות אל קבוצת אלימלך בינוי. החל משיתוף פעולה עם הרשויות, האדריכלים והמהנדסים ועד שיווק הדירות בבניין המגורים – חברה זו תסייע לכם כראוי. כמו כן, עובדיה יעניקו לקהל הלקוחות, יחס אישי וליווי צמוד, כמו גם פיקוח צמוד. מעבר לכך, הם יבצעו את בדיקת ההיתכנות, יגישו את התכניות ויקבלו את ההיתרים הרלוונטיים – הכול תחת קורת גג אחת.

    

   התחדשות עירונית – כיצד לחפש יזמי תמ"א 38?

   לאורך התקופה האחרונה, ניתן לזהות מגמה ברורה: קיומה של ההתחדשות העירונית ברחבי הארץ. מטרתה של התחדשות זו היא לשנות את פני העיר, לשדרג ולחזק את מבני המגורים ולשפר את התשתיות השונות. במסגרת עבודת ההתחדשות ניתן לזהות מספר מסלולים עיקריים: החל מתמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ועד פינוי ובינוי, מדובר במיזם הנועד לענות על צמצום שטחי הקרקעות למגורים. כמו כן, פתרונות אלו מחזקים את המבנים הקיימים ואף מוסיפים שטחים למבנים אלו. כל זאת, לצד הוספת יחידות דיור רבות, לרבות מעליות וחניות במרחבים אלו, גינות, ממ"דים, מיגון מפני רעידות אדמה, חידוש של תשתיות לצד יצירת גינות וריאות ירוקות חדשות.

   לאור חשיבותה של עבודה זו, יש לאתר יזמי תמ"א 38 מקצועיים ואמינים. כיצד יתנהל תהליך חיפוש זה? ראשית כל, יש לוודא כי יזמים אלו יוכלו לעמוד בסיכונים הכלכליים של פרויקט ההתחדשות העירונית. וזאת, לאור העובדה כי היזם הוא זה שסופג את מימון העבודה.

   כמו כן, על היזמים להחזיק בניסיון הדרוש לביצוע הפרויקט. במילים אחרות, החל מפניה אל הרשויות ועד שיתוף פעולה מדויק עם האדריכלים והמהנדסים, על תהליך העבודה להתנהל כראוי. בהתאם, כדי לוודא שהתכנית איננה נעצרת לפתע, בין אם בשל מימון חסר או נהלי עבודה לא בטיחותיים – חשוב לדון על כך עם היזמים טרם תחילת העבודה.

   תמ"א 38  – רק עם קבוצת אלימלך בינוי

   כחלק מתנופת ההתחדשות העירונית ברחבי הארץ, פרויקט תמ"א 38/2 נותן מענה כדאי ומומלץ עבור דיירים רבים. למעשה, על ידי הריסת המבנים הוותיקים ובנייה חדשה מעליהם, הדיירים והיזמים כאחד ייהנו מזכויות בנייה רבות.

   כדי להוציא את הפרויקט אל הפועל, מומלץ ליצור קשר עם קבוצת אלימלך בינוי. צוות העובדים שלנו מורכב מבעלי מקצוע המחזיקים בהכשרה ובניסיון הנדרש כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב: החל מקבלת היתרי הבנייה, ביצוע הפרויקט ושיווק הדירות, אנו מבצעים את השלבים השונים בתהליך העבודה – והכל תחת קורת גג אחת.

   שואלים את עצמכם כיצד ניתן לבחור יזמי תמ"א 38? לאורך השנים האחרונות, ההתחדשות העירונית הולכת ותופסת מקום משמעותי בחיינו: החל מתמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ועד פרויקטים של פינוי בינוי – פני העיר משנה את החזות שלה לטובה. בהתאם, כדי לשפר את מבני המגורים, התשתיות ועוד ברמה הגבוהה ביותר, מומלץ לשתף פעולה עם קבוצת אלימלך בינוי. חברה זו הינה מהמובילות בארץ בתחום ההתחדשות העירונית. כמו כן, לאחרונה החלה חברה זו לפעול באירופה במסגרת תחום עיסוק זה. במקביל לכל זאת, חברה קבלנית זו מחזיקה בסיווג המתאים כמו גם מעניקה ליווי מקצועי חסר פשרות – תוך הקפדה על איכות בנייה, מוסר תשלומים גבוה ועוד.

   דגשים שונים הנוגעים לתמ"א 38

   כאמור, תכנית המתאר הארצית מספר 38 תיקון 2 נושאת ביתרונות רבים. למעשה, היא נותנת מענה על צמצום חלקות האדמה ברחבי הארץ. בנוסף, פרויקט תמ"א 38/2 מעלה את ערך המבנה החדש בכ-50%, כאשר דיירי הבניין זוכים לדירות חדשות, יוקרתיות ומרווחות לצד תוספות בנייה נוספות.

   כדי להוציא לפועל את פרויקט התמ"א 38/2, יש לקבל את הסכמתם של 80% מדיירי הבניין. לאחר קבלת הסכמתם של הדיירים, יהיה צורך לבדוק את היתכנותו של פרויקט התמ"א 38/2 בבניין – שלב אשר יתבצע על ידי גורמים המוסמכים לכך. בדיקת התכנות הבנייה מבררת, בין היתר, את התאריך בו בניין המגורים נבנה ומהו שטחו של הבניין.

   לאחר מכן, הצוות המקצועי של קבוצת אלימלך בינוי המלווה את דיירי הבניין יבדוק את זכויות הבנייה של הבניין ויגיש את התכניות לוועדה המקומית. לאחר שמתקבל אישור עקרוני של התכנית מצידה של העירייה, כל הצדדים המעורבים חותמים על הסכם הביצוע. כעת, ניתן להוציא היתר בנייה.

   חשוב לציין כי הדיירים מקבלים דיור חלופי למשך תקופת ההרס והבנייה. בנוסף, הדיירים אינם משלמים את דמי השכירות עבור הדיור החלופי וזאת משום שהם נכללים בערבות הבנקאית.

   מהו פרויקט תמ"א 38/2?

   כחלק מההתחדשות העירונית בארץ, אושרה בשנת 2005 תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים מספר 38; יוזמה ממשלתית הבאה לטפל ולחזק מבנים וותיקים מפני פגעי רעידות אדמה. בשנת 2010 נחקק התיקון השני לתמ"א 38. תיקון זה מאפשר לדיירי הבניין ליהנות מתוספות בנייה המתבצעות תחת הכותרת פינוי בינוי.

   במסגרתו של פרויקט זה, בניין הדירות הוותיק נהרס ומעליו נבנה מחדש בניין העונה על נהלי חיזוק המבנים – לצד השבחת הנכס באמצעות הרחבות ותוספות בנייה אחרות ומומלצות. כלומר, התיקון השני מחייב להוסיף למבנים החדשים, למשל, מעליות, מקומות חנייה נוספים בקומת המרתף, לובי חדיש, ממ"ד בכל דירה ודירה ועוד. כך, הדיירים הוותיקים והחדשים כאחד מקבלים בנייה חדשה לחלוטין.

   הכדאיות של תמ"א 38/2

   תכנית המתאר הארצית מספר 38 תיקון 2 נועדה להעניק תמריץ לאזרחי המדינה; תמריץ אשר יעודד אותם לקחת חלק בפרויקט התחדשות עירונית זה. בזכות תגמולים אלו, הממשלה הופכת את התמ"א 38/2 לכדאית ומומלצת:

   • ראשית, הדיירים יזכו לקבל דירה חדשה העומדת בסטנדרט הבנייה הנדרש. במילים אחרות, הדירה שלהם תעמוד איתנה ותשרוד את פגעי רעידות האדמה.
   • שטחה של הדירה החדשה אותה הם יקבלו יגדל; תוספת בנייה של עד 25 מ"ר לכל דירה ודירה.
   • בעלי הדירות פטורים ממימון ההוצאות השונות לאורכו של פרויקט התמ"א 38/2. למעשה, הקבלן הוא זה שסופג את הוצאות מימון הפרויקט והוצאתו אל הפועל, כאשר בתמורה לכך הוא מקבל זכויות בנייה.

   יזמי תמ"א 38

   במסגרת התיקון השני של תכנית המתאר הארצית, נחקק כי הבניין נהרס עד היסוד. במקומו נבנה הבניין מחדש – ובהתאם לתקנון של רעידות אדמה, כאשר הדירות בבניינים אלו הן, בדרך כלל, גדולות יותר מקודמותיהן. בנוסף, מבנים אלו כוללים חניון מתחת לבניין.

   מסלול זה של תכנית המתאר הארצית מספר 38 – תיקון 2 נושא יתרונות נוספים הכוללים, בין היתר, את העלאת ערכו של הנכס. מעבר לכך, חשוב לציין כי הריסת הבניין אינה מייקרת את הבניה.

   אין ספק שהתיקון השני של תמ"א 38 נושא חזון דיור משובח ויוצא דופן – בזכותו הדיירים זוכים לדירות חדשות ויוקרתיות. בנוסף, התיקון השני של תכנית המתאר הארצית מספר 38 אף נותן מענה על תופעת צמצום השטחים בארץ; תופעה אשר הולכת וצוברת תאוצה לאורך השנים האחרונות. בזכות יוזמה ממשלתית זו, ניתן יהיה להדביק את הפער של מצוקת הדיור כמו גם לחזק מגוון מבנים וותיקים ברחבי הארץ.

    

   בהתאם לכך, צוות העובדים של קבוצת אלימלך בינוי יבצע את כל הפעולות הדרושות לצורך הוצאתה לפועל של תמ"א 38/2: החל מאיגוד דיירי המבנה, בדיקת היתכנות והכנת התכנית, הגשת בקשות להיתרי בנייה וקבלתן, פניה לרשויות הרלוונטיות, קבלת ערבויות בנקאיות, ביצוע הבנייה בפועל ועד שיווק הדירות – קבוצת אלימלך בינוי מבצעת את כל השירותים הללו תחת קורת גג אחת.

   חשיבותה של פרויקט פינוי בינוי

   פרויקט פינוי ובינוי הוא חלק מתהליך התחדשות עירונית, בזכותה ניתן לייעל את השימוש בקרקעות. כאשר הפרויקט מקודם גם במסלול הרשויות וגם במסלול המיסוי, הדיירים מרוויחים מכך – ובגדול: ראשית, הם מקבלים דירה חדשה ונוחה בהרבה, כאשר ערך הנכס גדל משמעותית. בנוסף, איכות חייהם של הדיירים משתפרת פלאים כתוצאה מהתשתיות הנבנות סביבם. במקביל, הדירה החדשה שהם מקבלים היא בטוחה בהרבה מקודמתה, שכן היא עמידה בפני נזקי הטבע ואף כוללת ממ"ד. הבניין בו אתם גרים אמור לעבור פינוי בינוי? אל תתמהמהו, וצרו קשר עם קבוצת אלימלך בינוי. צוות העובדים שלנו מתמחה בשלל ההיבטים הנוגעים למלאכת הפינוי והבינוי: החל מפניה לרשויות, שיתוף פעולה עם האדריכלים והמהנדסים ועד שיווק הדירות בבניין. נשמח לעמוד לרשותכם.

   מעבר לכך, על בניין המגורים לכלול 3 קומות לכל הפחות. בדיקה זו ניתן לבצע בשיתוף פעולה עם מחלקת ההנדסה של הרשות המקומית הרלוונטית. בנוסף, קבוצת אלימלך בינוי מבצעת את בדיקת ההיתכנות מול הרשות המקומית, הכוללת את בדיקת המבנה מול קונסטרוקטור מקצועי; מומחה אשר יבצע בדיקה מקצועית, מקיפה וחשובה. לצד בדיקת ההיתכנות, קבוצת אלימלך בינוי מגישה את הבקשות לצורך אישור הבנייה, מגישה את התכנית לבדיקתם של היועצים, פונה אל הרשויות השונות לצורך קבלת היתר הבנייה ומבצעת את הבנייה בפועל.

   הבניין בו אתם גרים עומד בכל הדרישות? כעת, כדי שהפרויקט ייצא לפועל, יש להשיג רוב בקרב דיירי הבניין. במילים אחרות, יהיה עליכם להשיג את הסכמתם של כמה שיותר דיירים המביעים עניין בפרויקט זה. לאחר שרוב דיירי הבניין מביעים את הסכמתם, ניתן להתקדם בתהליך העבודה.

   להגשים את חזון ההתחדשות העירונית באמצעות תמ"א 38/1 חיזוק

   אין ספק שפרויקט תמ"א 38/1 דורש תכנון מוקפד וממושך – אך התוצאה הסופית תשפר את איכות חייהם של דיירי הבניין ואף תעלה את ערך המבנה. לאורכו של פרויקט תמ"א 38/1, מומלץ לשתף פעולה עם קבוצת אלימלך בינוי. צוות המומחים של הקבוצה יסייע לכם בכל שלב של תהליך העבודה: החל מבדיקת היתכנות הפרויקט, תכנון הפרויקט והגשת התכניות לוועדת התכנון והבניה, קבלת היתר הבניה, ביצוע הפרויקט, שיווק הדירות, בירור לגבי ערבויות ומסירת הפרויקט על הצד הטוב ביותר ולשביעות רצון הדיירים – לקוחותינו מקבלים את מלוא השירותים תחת קורת גג אחת.

   חשיבותו של פרויקט תמ"א 38/1 מתמקד בחיזוק מבנים וותיקים מפני רעידות אדמה. למעשה, כדי  לעודד דיירים ויזמים כאחד לקחת חלק בפרויקט זה ולעמוד בתקנות המעודכנות, תכנית זו מציעה זכויות בנייה נוספות. גרים בבניין וותיק שאיננו עומד בסטנדרט הבניה החדש והמחמיר? מעוניינים לחזק את המבנה בו אתם גרים מפני רעידות אדמה? קבלת אישורי הבנייה של תמ"א 38/1 והגשת התכנית שלה מתבצעים מול הרשות המקומית הרלוונטית – ובהתאם לתכניות ההתחדשות העירונית.

   חשוב לציין כי בנייני מגורים ומבנים משולבים מסחר ומגורים זכאים לפנות אל הרשויות ולקבל אישור עבור השתתפות בפרויקט זה. עם זאת, תיקון לחוק לזה אינו חל על בתים פרטיים. כדי לעמוד בהגדרות החיזוק של תמ"א 38/1, על מבנה מגורים ומבנה משולב עסקים ומגורים לעמוד במספר קריטריונים, כאשר אחד מהם מתייחס לפרט הבא: על מבנים אלו להוכיח כי הם נבנו לפני 1980. בנוסף, נציין כי תכנית המתאר הארצית מתייחסת גם למבנים שקיבלו היתר בנייה לפני ינואר 1980. לכן, כדי להתחיל בפרויקט תמ"א 38/1, לקבל את התמריצים הכלכליים וכמובן – להתחיל בעבודות חיזוק המבנה, יהיה על נציגי הבניין לברר האם הבניין שלהם אכן נבנה לפני 1980.

    

   מהו פרויקט תמ"א 38/1?

   במסגרת תמ"א 38/1, יתבצעו הפעולות הבאות:

   • חיזוק היסודות של המבנה ומעטפת הבניין.
   • הוספת ממ"ד.
   • הרחבת הדירות בבניין; תוספות בנייה היכולות להגיע עד לכדי 15 מ"ר.
   • הוספת מרפסת ששטחה מגיע עד 12 מ"ר.
   • בניית מעלית בבניין המגורים.
   • שדרוג ושיפוץ חזית המבנה.
   • עבודות תשתית שונות; עבודות הכוללות, בין היתר, את החלפת תשתית המים והחשמל של הבניין.
   • בניית לובי חדש.
   • תוספת מקומות חניה.

   יש לציין כי עבודות אלו לא יתבצעו מכיסם הפרטי של הדיירים. למעשה, הקבלן או היזם הם אלו שסופגים את שלל עלויות השיפוץ. וזאת, תמורת מכירתן של הקומות העליונות הנוספות למבנה; תוספות בנייה שאושרו על ידי הוועדה המקומית. בשל כך, תכנית תמ"א 38/1 הינה תכנית כדאית ביותר ליזמים ולדיירים כאחד.

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל